26 NIEDZIELA ZWYKŁA

1 październik 2023 

 

 

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbiórka na rozbudowę parkingu.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni celebrujemy w dni powszednie o godzinie 1730, a w niedziele o godzinie1630. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie.

Modlitwę różańcową w poszczególne dni tygodnia animują:

- w poniedziałki: Róże różańcowe

- we wtorki: Caritas

- w środy: dzieci / młodzież

- w czwartki: Służba Liturgiczna

- w piątki: Grupa misyjna

- w soboty i niedziele: kapłani

 

3. We wtorek po wieczornej Mszy świętej Transitus – nabożeństwo upamiętniające śmierć świętego Franciszka z Asyżu, który zmarł w nocy 3 października 1226 roku. Szczególnie zapraszamy członków wszystkich grup parafialnych – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

4. W środę 4 października przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu. Msze święte o godzinie 700; 830 i suma odpustowa o godzinie 1800. Kazania odpustowe wygłosi o. Tomasz Pękala, dominikanin z Warszawy. Po Mszy wieczornej procesja z Najśw. Sakramentem. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Franciszka do wspólnej modlitwy, szczególnie członków grup parafialnych i Służbę Liturgiczną. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji. W poniedziałek od godziny 1400 zapraszamy chętne osoby do pomocy przy sprzątaniu placu kościelnego.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca

 • w pierwszy czwartek – od godziny 1700 prywatna adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań, a o godzinie 1730 Nabożeństwo różańcowe.
 • spowiedź święta przed pierwszym piątkiem – w czwartek od godziny 1730, a w sam pierwszy piątek – rano od godziny 630 oraz pół godziny przed wieczorną Mszą świętą. W pierwszy piątek swoimi ofiarami i modlitwą wspieramy misje franciszkańskie. Po Mszy świętej o godzinie 800 adoracja animowana przez członków Grupy misyjnej.
 • kapłani z posługą sakramentalną do chorych udadzą się w piątek od godziny 900
 • w sobotę o godzinie 1715 nabożeństwo pierwszosobotnie, a godzinie 1800 uroczyste wprowadzenie Misjonarza i Msza święta inaugurująca Misje Święte w naszej parafii

6. W związku z rozpoczynającymi się w sobotę 7 października Misjami informujemy, że:

 • od poniedziałku do piątku włącznie nie będzie Mszy świętej o godzinie 700. Intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawiane o godzinie 800
 • o godzinie 730 będziemy odmawiać część Różańca świętego
 • w przyszłą niedzielę na każdej Mszy świętej nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – przynosimy ze sobą świece
 • nie będzie zmiany tajemnic różańcowych w drugą niedzielę tylko wyjątkowo w trzecią
 • w poniedziałek o godzinie 2100 Apel Maryjny – przynosimy ze sobą świece
 • w poniedziałek i wtorek przewidziane są nauki dla kobiet, mężczyzn, młodzieży i dzieci
 • we wtorek Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii: Kazimierza Wielkiego, Parkową, Królowej Jadwigi i Tysiąclecia – krzyż poniosą kapłani, matki, ojcowie, osoby starsze, młodzież, dzieci, członkowie grup parafialnych i rady parafialnej
 • w środę dzień pojednania z Bogiem w Sakramencie Pokuty – może warto zastanowić się nad spowiedzią z całego życia
 • w czwartek zapraszamy szczególnie wszystkich małżonków na Msze święte z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich
 • w piątek o godzinie 1000 Msza święta dla chorych – prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osobom starszym i chorym, a o godzinie 1600 błogosławieństwo małych dzieci i matek oczekujących potomstwa
 • również w piątek o godzinie 1800 Msza święta na zakończenie Misji i poświęcenie Krzyża Misyjnego

Jeszcze raz bardzo prosimy o czynny udział w tych wydarzeniach.

7. W miniony wtorek z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków przyznano nam środki w wysokości 879 331 złotych na renowację tynków wewnętrznych chóru zakonnego, prezbiterium oraz polichromii tęczy, a także na całościową renowację wnętrza naszego klasztornego kościoła.

8. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy serdecznie pewnej rodzinie z Korczyny za ofiarę 500zł. oraz pewnym osobom z Przedmieścia Dolnego za ofiarę 150€, z ul. Parkowej za ofiarę 200zł. i z ul. Słonecznej za ofiarę 200zł. na prace związane z renowacją ołtarza św. Anny. Dziękujemy rodzinie Elżbiety i Krzysztofa Orlewskich za ufundowanie nowego krzyża misyjnego, transport i pomoc w przygotowaniu do jego montażu w dniu zakończenia Misji.