15 NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lipiec 2024

 

1. Serdecznie witamy wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek i życzymy udanego pobytu w naszej parafii.

2. We wtorek o godzinie 1800 Msza święta zbiorowa do św. Antoniego – intencje można składać do puszki przy ołtarzu Świętego lub w zakrystii do chwili rozpoczęcia się nabożeństwa.

3. W czwartek o godzinie 1730 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu pomagali przy różnorakich pracach m.in. przy malowaniu listew na nowe ławki, sadzeniu i pielęgnacji krzewów przy parkingu oraz pracach porządkowych.

5. Informujemy, że uroczystości jubileuszowo–odpustowe będziemy przeżywać w najbliższą sobotę i niedzielę 20 i 21 lipca. Gromadzimy się w sobotę o godzinie 1650 na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Ligęzów. O godzinie 1700 nastąpi uroczyste odsłonięcie i poświęcenie kolumny upamiętniającej przybycie 400 lat temu franciszkanów na biecką ziemią. Następnie wspólny przemarsz wraz z orkiestrą do kościoła i Msza święta pod przewodnictwem Ojca Prowincjała. O godzinie 1930 Koncert Jubileuszowy w wykonaniu Orkiestry Dętej z Żurowej. O godzinie 2100 wystąpi znany zespół disco polo Milano. Prosimy o nie parkowanie samochodów na ul. Ligęzów na czas przemarszu.

W niedzielę 21 lipca Msze święte tylko do południa. Sumie jubileuszowo – odpustowej będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Wątroba, który dokona poświęcenia odnowionej świątyni. Parking w te dni od godziny 1600 będzie zamknięty jak i ulica Kazimierza Wielkiego od skrzyżowania z Grodzką i Fuska oraz z ul. Ligęzów. Bardzo prosimy o dostosowanie się do zaleceń służb porządkowych. Od godziny 1600 rozpocznie się świętowanie na terenie klasztornego parkingu, gdzie wystąpią m.in.: Śpiewająca Rodzina Kaczmarek oraz zespół Baciary.

Chętne osoby do upieczenia ciasta i chleba prosimy o kontakt z Paniami z jubileuszowego komitetu organizacyjnego: Grażyną Szetela, Renatą Kudła, Beatą Lenard i Elżbietą Orlewską. Ciasto będzie można dostarczyć w sobotę od godziny 900 do 1200. Prosimy w tym tygodniu o pełną mobilizację i posprzątanie placu przy kościele jednego jak i drugiego oraz terenu przed murem od ul. Kazimierza Wielkiego w środę i czwartek od godziny 1600, a w razie upału dopiero po wieczornej Mszy świętej. W piątek na godzinę 900 prosimy mężczyzn o pomoc w przewiezieniu ławek.

6. Przez lipiec i sierpień Msze święte wieczorne w niedziele są odprawiane o godzinie 1800.

7. W sobotę 27 lipca po wieczornej Mszy świętej i w niedzielę 28 lipca po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów z racji wspominanego w liturgii 25 lipca św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy brelok do kluczy, a złożone ofiary w ramach Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr będą przekazane misjonarzom na sfinansowanie zakupu samochodu jako niezbędnego środka transportu w pracy misyjnej.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną. Serdecznie dziękujemy kolejnym osobom i rodzinom za ofiary złożone indywidualnie w kopertach na prace remontowe i konserwatorskie prowadzone w naszej świątyni: z Belnej Dolnej za ofiarę 1000zł., z ul. Parkowej za ofiarę 500 i 200zł., z ul. Królowej Jadwigi za ofiarę 500zł., z ul. Binarowskiej za ofiarę 200zł. i z Korczyny za ofiarę 200zł.

9. Siostry Bernardynki z Kończysk k/Zakliczyna dziękują wszystkim ofiarodawcom oraz tym, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie zbiórki na rzecz naprawy uszkodzonego przez nawałnicę dachu klasztornego kościoła – zebrano i przekazano Siostrom 5 tys. złotych.

10. Ogłoszenie Urzędu Miasta: w dniach od 15 do 19 lipca br. w godzinach od 800 do 1500 dla mieszkańców Biecza i Korczyny wydawane będą worki do segregacji odpadów komunalnych w pawilonie numer 27-28 na terenie Bieckiego Jarmarku Kultury.

11. W zakrystii można jeszcze nabyć w cenie 40zł. książkę o. Jana Pasiecznika o początkach franciszkanów w Bieczu, a na stoliku pod chórem dostępny jest w cenie 10zł. kwartalnik Terra Biecensis.

12. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: + Maria Bartusik i + Jan Makowiec – Dobry Jezu, a nasz Panie…