Parafia rzymskokatolicka pw. św. Anny w Bieczu

 

Drodzy Parafianie, Dobrodzieje i Wszyscy,

którzy z okolicznych parafii i miejscowości przybywacie do naszej świątyni na modlitwę!

 

Po 48 latach przystępujemy do całościowej renowacji zabytkowych tynków i malowania naszego kościoła wraz z renowacją zabytkowej polichromii na łuku tęczy. W kościele nastąpi także zmiana posadzki oraz zostanie zmodernizowane oświetlenie i nagłośnienie. 

Prace rozpoczną się 20 lutego i w związku z tym nastąpią zmiany w funkcjonowaniu świątyni i terenu wokół niej na mniej więcej trzy miesiące.

Najważniejsze zmiany:

- Msze święte od poniedziałku do piątku będą odbywać się tylko rano o godzinie 700 i 800 w korytarzu przykościelnym. Intencje z godziny 1800 będą odprawiane rano i bardzo prosimy o zapoznawanie się na bieżąco ze zmianami na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej

- Msze święte w niedziele będą odbywać się według stałego porządku, ale mogą nastąpić pewne zmiany co do miejsca, o czym będziemy na bieżąco informować

- nie będzie w tym roku przez okres Wielkiego Postu tzw. Piątków Pasyjnych

- w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 1500 będzie sprawowane nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godzinie 1600 Gorzkie Żale

- nie będzie 9-dziewięciowtorkowej nowenny do św. Antoniego, a w maju i czerwcu nabożeństwa fatimskiego

- w znacznym stopniu ograniczona będzie możliwość korzystania z Sakramentu Pokuty, dlatego bardzo prosimy korzystać ze spowiedzi w sąsiednich parafiach

- nie będzie transmisji niedzielnej Mszy świętej

- świątynia, teren wokół niej, a w niektóre dni także i parking będą całkowicie niedostępne

- pogrzeby będą celebrowane w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Bieczu

- I Komunia święta odbędzie się w niedzielę 12 maja

 

Za zrozumienie dziękujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 26 września br. z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków przyznano nam środki w wysokości 879 331,60 złotych na renowację tynków wewnętrznych chóru zakonnego, prezbiterium oraz polichromii tęczy, a także na renowację wnętrza klasztornego kościoła.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego i Pana Ministra Piotra Glińskiego, a także do Parlamentarzystów, Starosty Gorlickiego Pani Marii Gubała i Burmistrza Biecza Pana Mirosława Wędrychowicza.

 

 

 

 

W niedzielę 30 czerwca na dodatkowej Mszy świętej o godzinie 15.00 będziemy przeżywać jubileusze 25. i 50.lecia małżeństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny naszych Jubilatów.

Zapisy Jubilatów w kancelarii lub zakrystii.

 

 

 

 ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT W POSTĘPOWANIU ZAKUPOWYM NR 3/2023
z dnia 20.12.2023 r.

NAZWA ZAMÓWIENIA : Renowacja wnętrza kościoła św. Anny przy klasztorze Franciszkanów w Bieczu dofinansowana z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków nr Edycja 2RPOZ/2023/5277/PolskiLad.